czytam niesamowitą opowieść o niemożliwej miłości, która ogarnęła mojego ukochanego poetę i toruńską nastolatkę w kolorowych swetrach.
Tag: recenzje książkowe
O scenach ewangelicznych nad Zatoką Gdańską (recenzja)
„- A gdzie jest Jezus?” – zapytał ktoś niezbyt głośno.”
O niani i problemach seksualnych Chilijczyków (recenzja)
miałem Nianię
Wykład o molekułach, antykwariuszach z miasta na literkę B i krztuszącym się kontynencie
Jestem dzieckiem prowincjonalnego i katolickiego świata.
I – wbrew ułudzie Zachodu – bardzo mi z tym dobrze
Niedokończona recenzja z niedoczytanej książki (Orhan Pamuk, „Śnieg”, tłum. A. Polał, Kraków 2006) I
poczesne miejsce w inuickich antologiach literatury światowej
Notatki z końca grudnia ubiegłego roku, część 2
Srebrenica przypomina mi o lesie w Krępcu
Alojz Ihan, „Salsa”, tłum. A. Będkowska-Kopczyk, M. Kopczyk, Legnica 2003
czytam przez sen
