Dziennik. Ostatnie dni sierpnia

Felice Casorati, Bambina che gioca su un tappeto rosso

(Felice Casorati, Dziewczynka na czerwonym dywanie, 1912,
Muzeum Sztuk Pięknych w Gandawie, źródło: https://www.mskgent.be)

Definitywny koniec Bożego Narodzenia – zdejmują z drzewek świąteczne lampki, a może to tylko na przyjazd wujka Trumpa. (Wczoraj zdjęcie jak strofuje go Tusk)

Japończyk, mistrz sztuk kuchennych, srogo patrzy na udon aż mi się wymyka z pałeczek makaron. W tej restauracji ostatnio byliśmy przed naszą erą. Upał nie był mniejszy.

Nocny bar na placu Straży Pożarnej (dawno temu chodziliśmy tutaj na lekcje tańca, bez powodzenia. Nie mogliśmy ustalić, kto ma kogo prowadzić). Kiedy zapłaciliśmy rachunek, zerwał się wiatr, kiedy wsiedliśmy do tramwaju, nadciągnęła burza.

Czwarty wieczór w kinie. A. się niecierpliwi, że jest już zmęczona krótkimi nocami i wieczorami w dusznych salach. Ustaliłaś sobie wytyczne – mówi do żony Silvioi sztywno się ich trzymasz.

To popołudnie nadaje się na tekst piosenki. Trzydziesty trzynasta napi..dala słońce – kiedyś pisało się lekko. Dzisiaj każde zdanie na blogu to wysiłek. Może jednak wczesne jesienie lepsze są od późnych wiosen?

To się nazywa – mówię do Dziecka, na placyku, gdzie słońce dawno już zaszło, ale chmara nieletnich nadal hałasuje zagłuszając śpiew ewentualnych ptaków – imperatyw kategoryczny: nie trzęś pajęczyną jak ktoś włazi na górę, jeśli nie chcesz, żeby inni trzęśli, kiedy ty będziesz właził.

Światło, co wpada do pokoju. Zabawki, co leżą na dywanie. Niedziela senna. To, co niewypowiedziane, przysłania to, co zwyczajne. Trump nie przyjechał. I mnie nie ma.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s