Zachować się jak trzeba

68864770_2159891884116863_3960609877327347712_o

(Quentin Matsys, Umowa kupna, 1515, Gemäldegalerie, Berlin, źródło: http://www.facebook.com/Testimonedelfuoco)

 

Spośród zniszczeń, których dokonały te czteroletnie narkatolickie rządy, to jest największe: zaszlachtowanie publicznej moralności, już i tak wątłej, etyki, na której starano się budować społeczeństwo.

Państwowy urząd buduje podległą sobie machinę szczucia na innych ludzi. Opiera ją na kłamstwie i na zbieraniu kompromatów, w tym także tych dotykających spraw osobistych czy dzieci. Machina współpracuje z państwową telewizją. Osoba zaszczuwana jest atakowana w internecie, mediach i na okładkach gazet, kłamstwo jest powtarzane aż do zakodowania go zwykłym ludziom (mógłbym z niego odpytywać w Pobożnie, ale się nie odzywam). Proszę pokażcie biskupa, który w tej sprawie protestuje (zupełnie inaczej ma się rzecz ze zwalczaniem rzekomej ideologii LGBT, tym razem jest to stosunkowo prosty zabieg hierarchów mający na celu odwrócić uwagę – jakże skutecznie! – od systemowego wspierania przez Kościół przestępców seksualnych.)

Szczucie wpisuje się w systemową politykę. Kolejne grupy, kolejne osoby – dziś mało kto potrafi spamiętać, kto już był celem – są wystawiane na widok publiczny, stając się obiektami lżenia i systemowego symbolicznego niszczenia. Czym zaczął się ten rok, jeśli nie śmiercią człowieka zaszczutego, prezydenta Gdańska? Z gruntu niemoralne działanie jest nagradzane jako działanie patriotyczne, umieszczane w ramach kultu żołnierzy wyklętych, który jest kultem o wyjątkowo antypaństwowej mocy. (Wśród pracowników machiny znajdujemy Sławomira C., funkcjonariusza historycznego, gotowego w każdej chwili wynaleźć kompromaty na któregoś z bohaterów naszej wolności, patrz Tischner).

Zachować się jak trzeba – łatwo wyśmiać to zdanie, ale jest w tej przewrotności demoralizatorów z partii rządzącej coś naprawdę szatańskiego. Odwrócony sens słów wymawianych przez ludzi, którzy rzekomo wyznają najwyższe wartości. (Czy nie oznacza to, że owe wartości są pustymi pojęciami?)

Żyjemy wobec tego w odwróconym świecie, jad, który sączą państwowe media, który jest reprodukowany w kolejnych tyradach kłamstw pozostaje z nami, zakrada się do domów i za biurka.

Ten czas pozwolił na to by Polska OKAZAŁA się. Rację mają ci, którzy twierdzą, że ojcowie naszej wolności nas oszukiwali. Starali się kształtować Polskę na wzór swoich marzeń, zupełnie różnych od narodowo-katolickich fantazji. Wolna Polska istnieje dzięki cnotom, które dla Polaków są nie do przyjęcia.

To, że się teraz OKAZAŁA pozwala zrozumieć więcej: jak podpalano stodołę w Jedwabnem, jak szmalcownicy wydawali współmieszkańców, jak aktyw robotniczo-chłopski wiecował przeciw warchołom. To przed czym ludzie pokroju Mazowieckiego starali się Polskę uchronić, teraz ujrzało pulsuje, wyłazi, staje się wzorcowe.

Bo to jest najgorsze: w tym odwróconym świecie dobrze większości z nas.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s