Dz.U. Pictures presents „Dzikie historie”

(źródło: radiorock.uy)

Dawno się tak nie bawiłam – powiedziała A., gdy wracaliśmy z Muranowa koło dwudziestej trzeciej. Dawno. Kojarzy mi się ostatnio „Hiszpański cyrk” trzy lata temu: ta przedziwna mieszanka komizmu, krwawej jatki i dramatu. Tutaj rozegrana w kilku scenach o tym, co się dzieje, gdy budzą się w nas zwierzęce instynkty. Na owe instynkty naprowadzają już wstępne napisy: galeria zdjęć rodem z „Animal Planet”. Nie wiem czemu, ale już to wydało mi się niezmiernie zabawne.

Nasuwa się po tych historiach parę komentarzy:

Po pierwsze, film pozytywnie ocenia ludzi, którzy działają, chwytając, co się da: nóż, dynamit, trutkę na szczury. Wszyscy inni są przegranymi dupkami (a światem rządzą sku….yni).

Po drugie, przegranymi dupkami są najczęściej mężczyźni, bo zamiast działać – płaczą i przytulają się do mamusi.

Po trzecie – wniosek natury ogólnej – podobnie jak w Polsce, w Argentynie, kierowcy audi i bmw są dupkami, bez względu na to, czy działają czy nie. Wygląda na to, że sprawiają to te marki (taki product placement trochę na opak).

Słowa klucze: jajka sadzone na frytkach (historia o restauracji na odludziu), gaśnica (historia o kierowcach), odholowywanie samochodu, tort (historia o Panu Bombce), milion dolarów (historia o wypadku drogowym), tort (historia o ślubie)

(5,0/4,0)

1 Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s