Kroniki zarazy drugiego roku (5)

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie wp-1618497764032.jpg
(źródło: paski z głównego wydania „Wiadomości” od 26 lutego 2020 do 11 kwietnia 2021 r., źródło: twitter.com/FlasH_vikop)

I

Tego dnia – w środę – zmarły w Polsce osiemset trzy osoby. To jest już poniekąd abstrakcyjna liczba. Osiemset trzy osoby to jest bardzo duża wieś albo szkoła podstawowa na dużym osiedlu. Takie liczby są już poza zasięgiem: nie wyobrazisz sobie ośmiuset trzech osób – nie możesz czuć współczucia dla wielkich liczb.

Ponad osiem wypełnionych po brzegi tupolewów rozbijających się jednego, koszmarnie nieprzyjemnego, kwietniowego dnia. Żadnej żałoby, masowego palenia zniczy. Środa jak środa.

Osiemset trzy zestawy czarnych ubrań wrzucone – zgodnie z przepisami sanitarnymi – do ośmiuset trzech czarnych worków.

Tysiąc sześćset sześć czarnych pantofli damskich lub męskich – tak samo.

Osiemset trzy wieńce ze wstęgą z napisem zaczynającym się od kochanemu… kochanej…

Osiemset trzy puste krzesła, łóżka, talerze, szafy pełne rzeczy na wiosnę.

Jeden tweet ministerstwa zdrowia.

II

Katolicy nie powinni godzić się na szczepienie tymi szczepionkami – panowie w czapeczkach, którzy nie mają wstydu, ale chociaż w tym względzie powinni zamknąć się i siedzieć cicho, uderzają w środę. Opowiadając o grzechu, bronią cywilizacji życia.

Cywilizacja życia to te osiemset trzy pogrzeby, cywilizacja śmierci to szczepionki ratujące życie.

Powiecie, że to absurd. Nie, jest w tych słowach ekspertów od moralności, z belkami we własnych oczach, głęboka logika odwróconego świata. Takim językiem rozmawiamy od kilku lat, wszystkie przedmioty nazywając na opak (prawda czyli kłamstwo, wolność czyli niewola). Widać słownik poszerza się i życie można już nazywać śmiercią. Jest w tym stanowisku, trzeba przyznać, również konsekwencja. Tego właśnie wymaga nauczanie papieżopolaka: skoro ważniejszy od ratowania Afrykańczyków był zakaz antykoncepcji, ważniejsza od ratowania Polaków jest troska o płód usunięty w 1964 roku. Zaiste ciężko nie przyznać racji panom w czapeczkach, dziękując, że nie czynią wyjątków od nieludzkich zasad.

Jeden mały szczegół. Któryś z portali umieszcza słowo ekspertów w cudzysłowie, choć przecież to teologia, nowa królowa nauk, za nic nie potrafiąca pojąć postępów medycyny, biologii i paru innych nieistotnych dla zbawienia dziedzin wiedzy.

III

Obawiano się, że z powodu szczepionki na ospę, kobiety będą rodziły cielęta – przypominam sobie z którejś książki o początkach dziewiętnastego wieku. Szkoda, że wówczas nie mogli się wypowiadać „eksperci” episkopatu (czy przy oksymoronach stosuje się cudzysłowy?)

IV

Wydaje się, że podobnymi ekspertami są prorocy końca świata, ci słuchani w Pobożnie. Którejś nocy wędruję po ich paranoicznych stronach zapisów kolejnych rozmów z bogiem i świętymi. Ktoś, urojony święty albo Jezus z chorej wyobraźni, naucza w ten sposób:

Szczepionka, której teraz tak wielu ochotnie się poddaje, nie ma na celu ochrony zdrowia, przynosi bardzo wiele powikłań, a słabsze organizmy umierają. Trwa cicha i prawie jawna eutanazja. Kto z was świadomie się temu podda, takim szczepieniom, takim zabiegom, to będzie sądzony przez Bożą Sprawiedliwość jak samobójca. W zależności od stanu ich duszy, niektórzy z nich trafią do czyśćca, a reszta trafi na wieczne potępienie, do jeziora ognia i siarki, do piekła.

Czekając na pfizera nad jeziorem siarki.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s