Dziennik. Bad Way

wp-1601278436671.jpg

Poniedziałek

Kolejny powrót na Nizinę. Wracaliśmy wtedy, w tamto lato, nocnym dusznym pociągiem od K., żeby zdążyć na wykład z historii idei. Po tamtym lecie wszystkie inne lata miały być podobne. Nie były. Teraz wiem (ale nie chcę tego wiedzieć), że w kogoś obok ciebie zawsze jest wpisana tymczasowość. Niewielu, lecz mocno modlę się z Josifem. Wracaliśmy: czule nas prowadziła przez sen es siedem. To lato, lato roku zarazy, wpisuję na własną listę lat wielkich (jak tamto, i to pięć lat temu).

Wtorek

Jesienny kryzys nadchodzi. Walutą wymienialną stają się kasztany. Odczytuję z kartki, w drodze do przedszkola, że ich sprzedaż odbywa się po pięćdziesiąt groszy.

Środa

Po pracy doglądam porcelanowych sikorek. Za każdym razem trochę się boję, że już ich nie spotkam. W porcelanę wpisana jest przecież jeszcze większa tymczasowość.

Czwartek

Wstawaj, szturcha mnie zdenerwowana A., stawiają rusztowania, takie, co nam służyły do obserwacji ludzkich zachowań latem. Teraz zajmują nasz ogród z czasów zarazy, nasz warzywnik, sad i rabatkę. Koło południa panowie zajrzeli nam w okno. Naprzeciw naszego łóżka ustawili drabinę.

Piątek

Wstawaj, szturcha mnie zdenerwowana A., ktoś puka. Otwieram piżamowany, naprzeciw rozemocjonowana pani, co sprząta klatkę. To pańskie kwiatki? – pyta oskarżycielsko – wychodzą z nich mrówki. Otwieram po raz drugi, teraz jestem mrówkojadem, mój język sięga czwartego piętra.

Sobota

Dzwonił ktoś usilnie. Zgłosiłem się. Głos wczorajszy.
– Halo?
– Halo!
– Halo?
– Halo!
– Halo? Czy dodzwoniłem się do zespołu Bad Way?

Niedziela

Kolejny powrót na Nizinę. Pachnie wilgocią. Śniliśmy to lato a ono się rozpłynęło. Za szybą świeci zamglona żółta literka M.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s