Kroniki zarazy (38)

96850604_2697569667015746_1014521504957726720_n
Rafael Romero Barros, Martwa natura z pomarańczami, 1863, Muzeum Sztuk Pięknych w Kordobie, źródło: tumblr.com. Dobrze wiem, że to kicz, nadający się do bodeg, gdzie podają sangrię, ale jednak otwierałem go na moim pulpicie co jakiś czas, ufając, że do tych pomarańczowych krain znowu powrócimy. Dziś władza łaskawie otwiera granice. Piszę do hotelu.

Poniedziałek 83

Koniec zarazy okazał się czczą przechwałką, kolejnym kłamstwem cyników, którzy przedłożyli nad dobro ogółu własne interesy. W miniaturze to ta sama taktyka, którą ćwiczy Bolsonaro (kolejny z naszych przyjaciół-złoczyńców). Przypadłość prawicowych obłudników, którzy lubią zajmować miejsce w pierwszych ławkach kościołów.

Cyniczni, ale zupełnie przewidywalni. Jako samozwańczy kronikarz, jeden z setek podobnych kronikarzy, na których natknąć można się w czeluściach internetu, nie odczuwam zdziwienia. Koniec nie ma nic wspólnego z wykresami, koniec jest narzędziem władzy – pisałem w dniu nr 72. Wystarczy to powtórzyć w dniu nr 83.

*

Co się u was dzieje? – pisze późnym wieczorem C. z ozdrowiałego Madrytu. Opowiadam o cynikach u władzy, o biskupach zachęcających do procesji w Boże Ciało, o wiecach i spotkaniach wyborczych. Głupcy – odpisuje C. Nie potrafię zaoponować.

Wtorek

Poszedłem do niezdalnej pracy. Ponieważ zebrania w pracy niezdalnej także są zdalne, musiałem z niezdalnej pracy wrócić wcześniej do domu, żeby wziąć udział w zdalnym zebraniu.

Środa 84

A jednak wrócili do pracy niezdalnej wszyscy, lawiną, tak mi się zdaje, skoro z placu Konstytucji do Powązek przebijałem się ponad godzinę przy dźwiękach klaksonu. Próbowaliśmy na początku liczyć ludzi w maskach, ale kiedy po długim wypatrywaniu dochodziliśmy do trzech, nudziło się nam. I od początku.

Należało trąbić w klaksony. Władza łaskawie otwiera granice. Schabowski czy Szumowski, jeden sekretarz. Nareszcie można stąd uciec, byle ktoś nas wpuścił.

1 Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s