Dziennik. Szkice do opery miejskiej. Akt II

 

VII. CHÓR

(Gromadnie zebrani Szkoci, występujący w chórze z I aktu, zaczynają śpiewać na Krakowskim swoje pieśni bojowe. Unoszą przy tym flagi z krzyżem św. Andrzeja i napisem Dundee. Na czapeczkach mają blaszane przypinki z herbami. Ich stroje granatowe, ale różnią się kolorami i wzorami kiltów).

VIII. DUET nr 1

(Scena w deszczu. Dwaj mężczyźni pod kolorowymi parasolkami. Kręcą się niepewnie po chodniku wokół własnej osi. Pokazują na rządek parasoli wiszący na płocie kawiarni): Wyprzedaż parasolek!

IX. BALET

(Scena rozgrywa się na przejściu dla pieszych. Wbiegają kobiety-bachantki w ciemnych jesionkach i takichże kapeluszach. Pod każdą pachą ściskają brązowe donice z chryzantemami kulistymi w kolorze żółtym albo białym. Przepychają się która pierwsza w kierunku świętej Honoraty. Dźwięk klaksonów, światło zmienia się na czerwone.)

X. ARIA

(Sopran wracający ze Służewca Przemysłowego w wieczornym metrze do milczącego barytonu): Kupuj kurwa! – taka jest strategia! Nasza korporacja ma – słuchaj uważnie – jakieś wartości.

XI. INTERMEZZO

(Włoch we włoskiej restauracji z widokiem na nową Świętokrzyską i Pałac Kultury zasiada w białym fartuchu do pianina. Gra „Nothing Else Matters”).

XII. DUET nr 2

(W autobusie, witają się pocałunkami w policzki. Zaczyna się dialog, tylko przy użyciu dłoni. Przekrzykują się palcami, zawzięcie szepcą kciukami. Scena niema a pełna słów. Żegnają się pocałunkami w policzki, na Anielewicza. Dwa alty, pięćdziesiąt sześć paliczków.) 

(październik-listopad)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s