Autor bloga w podróży służbowej

Kołowanie kojarzy mi się wyłącznie z papieżem. Brzmi to – w mojej głowie – mniej więcej tak: Samolot Alitalia już wylądował na warszawskim Okęciu. Na dostojnego gościa na płycie lotniska czekają już władze partyjne i państwowe, na czele z przewodniczącym Rady Państwa, dostojnicy kościelni i korpus dyplomatyczny. Trwa kołowanie, za kilka minut rozpocznie się oficjalne powitanie.

Myśl o tym, że podczas ewentualnej katastrofy lotniczej moje doczesne szczątki zmieszałyby się ze szczątkami Misia Kamińskiego wydała mi się przerażająca. Tego bym nie przeżył.

Przyjechałem do miasta na literkę B na wielce nieznaczące spotkanie, podczas którego pani Sabine przedstawiła papier, w którym stwierdza: Symboliczne kody kultury, oceny jakości estetycznej oraz cel kultury musi się zmienić w czasie a nie konsumować wspólnotę przeszłości. Nie oskarżam pani Sabine (tudzież jej kolegów i koleżanek działających na zlecenie Wysokiej Komisji) o złą wolę. Po prostu uważam, że jest kretynką.

Właściwie przyjechałem do miasta na literkę B dla tego widoku z dziewiątego piętra. (Piękne kłamstwo). Zaczyna się od hoteli przy metrze Louise, potem Pałac Sprawiedliwości górujący nad targiem staroci, u stóp rozpościera się secesyjny Schaarbeek i betonowa dżungla dzielnicy europejskiej. Gdzieś w prześwicie pomarańczowy Koekelberg, dalej mruga Atomium a w cieniu kościół w Laeken, gdzie spoczywa Leopold Ludobójca. I dla hotelowej wanny (znacie moją słabość) też przyjechałem do miasta na literkę B.

Jesienią miasto na literkę B mnie rozczula, nawet jego zapach. Samemu miasto na literkę B jak wtedy.

Kochankowie na Mont des Arts. Święty Michał od rozganiania chmur.

Kiss and ride (parking lotniskowy).

2 Comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s