Sceny z życia mocarstwa. Projekt książeczki dla dzieci

Kadr z filmu „Pinokio”, 2019, źródło: http://www.theguardian.com

(W obsadzie proponuję misie)

Jakiemuś mocarstwu sąsiedni watażka (metody ma iście arafackie) porywa samolot (to nic, że prywatnej firmy, ale jednak z mocarstwa), aby uprowadzić sobie opozycjonistę.

Mocarstwo przez kilka godzin nie wie, co napisać i czy przyznać się, że flaga mocarstwa na kadłubie. Opozycjoniście jak się okazuje odmówiono wcześniej azylu w mocarstwie, co nie przeszkadza mówić, że mocarstwo wspiera wszelkie opozycje (poza własną).

W tym czasie prezydent owego mocarstwa odwiedza z przyjacielską wizytą niesąsiedniego watażkę. Niesąsiedni watażka ma jedną publiczną telewizję, która transmituje go na okrągło, a poza tym pełne więzienia sędziów, dziennikarzy i opozycjonistów. Prezydent mocarstwa uśmiecha się głupio, ciesząc się, że go zaprosili. Kupuje dużo sprzętu wojskowego, takiego, którym tamten watażka rozstrzeliwuje sąsiednie narody.

Tymczasem inny z sąsiadów mocarstwa – z którym razem tworzą najsilniejszy sojusz wszechczasów, zwany Czterogłosem lub Międzylesiem – kłóci się z mocarstwem o kopalnię. Przedstawia sprawę wysokiemu trybunałowi, który stosuje środki.

Telewizja publiczna mocarstwa na okrągło pokazuje zły trybunał i złą opozycję, jak zamykają dobremu mocarstwu kopalnię. Premier mocarstwa po cichu negocjuje z premierem sąsiada i ogłasza sukces. Telewizja publiczna mocarstwa omdlewa z zachwytów, pokazując premiera. Premier sąsiada denerwuje się i mówi, że nic jeszcze nie wynegocjował.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s