Kroniki zarazy (21)

The_Drop_Sinister,_What_Shall_We_Do_with_It,_by_Harry_Willson_Watrous,_c._1913,_oil_on_canvas_-_Portland_Museum_of_Art_-_Portland,_Maine_-_DSC04341
Harry Willson Watrous, Złowieszczy kryzys. Co możemy z tym zrobić?, ok. 1913, Portland Museum of Art, Portland, źródło: wikimedia.org

Środa (wieczorem)

Za wszelką cenę ratował siódmy tydzień, żeby – broń Boże – nie stał się gorszy od szóstego. Masło z mazurka się rozmazało, ale zjedli udając, że nic takiego. Wieczorem „Pulp Fiction” po raz któryś. Jutro pójdzie do McDonalda.

Czwartek 49

Sen: nie może złożyć leżaka na dworcu w Katowicach. Gubi mu się piesek, mały czarny wredny. W R. prowadzi akcję usuwania z ulic drewnianych słupów elektrycznych. Ile kabli, ile powyginanych transformatorów.

Spaliło na panewce. Korek do makdrajwa zakręcał za etyliną. A przecież nie będę wzywał Hindusa na motorze, żeby zjeść hamburgera.

Pooznaczałem dni w kronikach, bo mylą się już daty, ile tu siedzimy. A tak pierwszego maja trafi mi się pięćdziesiątnica.

Rząd uważa, że dzieci mogą bawić się w przedszkolu zachowując między sobą dwumetrowy dystans. Decyzja ta świadczy o tym, że rząd nigdy nie widział dziecka, a niestety wziął się za całe państwo.

Wśród rozrywek, które jeszcze mnie bawią jest rysowanie map dla Dziecka. Po pierwsze, bo porządkowanie linii autobusowych i tramwajowych w miastach podpisywanych przez Dziecko Oia albo Li działa uspokajająco, dopóki Dziecko nie obrazi się, że linia 101 skręca nad morze a nie do domu. Po drugie, powtarzam w ten sposób własne zabawy z dzieciństwa. Wreszcie: mapa pozwala myśleć, że geografia daje większe możliwości niż to miejsce tutaj, na które jesteśmy chwilowo, mam nadzieję, skazani.

Źle mi. Bezludnie. Broniłem się, ale mnie dopadł, ten siódmy tydzień.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s