Dziennik. Troje

 

(Dziś nie będzie zwierzątek ani Starych Bielan, choć tak przyjemnie się o nich pisało). 

Pierwszy

Człowiek, którego frustracja zamieniła się w gorycz pojawił się na dzisiejszym szkoleniu, które na nieszczęście miałem okazję poprowadzić. Kiedy chciał odejść z pracy – tak twierdził – sam dyrektor powiedział, że nikt nie zdoła go zastąpić, więc został i się sfrustrował.  Nasza dzisiejsza znajomość zaczęła się niefortunnie: kim pan właściwie jest, nie znam pana, powiedział jakby to od niego zależało, czy powinienem być czy nie być. Daj Boże, żebym był sfrustrowany w nieco milszy sposób.

Druga

Moją dietetyczkę zabrała karetka. Oczywiście jej zapalenie wyrostka – poinformowała mnie dietetyczka w zastępstwie – nie powinno przerywać mojej wielomiesięcznej kuracji, która i tak ma się ku końcowi. (Pomyśleć, że gdybym wyznanie o diecie zrobił wcześniej, może mój blog stałby się manifestem walki z nadwagą?)

Pewien niepokój jednak pozostaje. Nie podzielę się nim z dietetyczką w zastępstwie. Ale kiedy płacę i wychodzę z gabinetu, niepokój już ssie mnie w żołądku.

Trzecia

Nie jest prawdą, a tak twierdził autor bloga, że w Wa. nie można nikogo spotkać po latach, po prostu przypadkiem. Oto się spotykamy bez uprzedzenia: ona z wózkiem, ja z torbą, Jana Pawła. Odbyliśmy pewnego lata w pewnym biurowcu dużo istotnych rozmów, więc teraz też zaczynamy rozmowę przerwaną nagle (koniec praktyk studenckich) w sierpniu dwa tysiące siódmego. Wszystko jak dawniej. Prawie: nie mam pojęcia jak ona się nazywa.

(Uświadomiłem sobie, że w sierpniu dwa tysiące siódmego nie znałem jeszcze H. Wydało mi się to absurdalne. Jak mogłem kiedyś nie znać H.?)

(23.04.2015)

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s