Kozmo.blox.pl Pictures presents „Blue Ruin”

 

 

Mówi A.: To jest film o przeciętnym człowieku, którego okoliczności zmuszają do tego, aby stał się mordercą, a on całkiem nieźle sobie radzi jak na przeciętnego człowieka, który jest wrażliwy, czyta książki i którego szokuje sam pomysł zabijania, a teraz musi stać się mordercą.

Mówi autor bloga: To jest film o człowieku, który przez dziesięć lat żyje zemstą, planuje ją i obmyśla, po czym rusza się mścić praktycznie bez broni i bez pomysłu co dalej (vide: polscy powstańcy). W międzyczasie zajmuje się rozmyślaniem (podobnie jak bohater „Oh, Boya!”), wygłaszaniem monologów oraz nieudolnym udzielaniem sobie samemu pomocy lekarskiej.

Tak dyskutują wracając na rowerze z kina „Muranów”.

Zachciało się autorowi bloga krwi i jest jej faktycznie dużo, tudzież anatomiczne ujęcia noża w głowie, krwotoków, wyjmowania strzały z uda oraz rozerwania żuchwy przez dwie kule. Strach też jest, o to już się postarał koleś od dźwięków i muzyki. Trzaski, chrząkania, ostre akordy, skrzypienie drzwi. (A na zdjęciu obok głównego bohatera – łatwo poznać który – jest mój ulubiony bohater: kto by pomyślał, że autor bloga woli twardych i bezwzględnych od wrażliwych i refleksyjnych).

(Dopisane: dyskutują dalej, już w nocy. Czy w tytule chodzi o samochód bohatera, który przedtem należał do jego rodziców?
Następnego dnia zwracają uwagę na ostatnie sceny z połamanymi drzewami jak puste pokoje u „Buddenbrooków”.)

Słowa klucze: strzała; niebieski, pordzewiały pontiac; zdjęcie ze striptizerką; sikanie; pocztówka z Wirginii (bardzo rzadkie w filmach dziś, zamiast tweeta, bohater kupuje kartkę, znaczek i nawet pokazany jest moment wrzucenia listu do skrzynki).

(3,0/2,5)

 

(źródło: http://www.t-mobile-trendy.pl)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s