Dz.U. Pictures presents „Chińczyk na wynos”

(Było zdjęcie, ale na dłuższą metę oglądanie
zdjęcia z tego filmu, też mnie męczy.)

Najkrótsza recenzja A.: Film totalnie od czapy, pod każdym możliwym względem.

Bohater jest mizantropem i egzystencjalistą (Życie jest absurdem), co może wynikać z przeżytych traum (matka zmarła przy jego urodzeniu i całe życie nosi winę; walczył w wojnie o Falklandy, która w filmie przypomina okopy Verdun, chyba nieco na wyrost). Posiada także kilka manii (kolekcjonuje różne rzeczy, kładzie się spać dokładnie o dwudziestej trzeciej). To wszystko, zwłaszcza ta mizantropia, sprawia, że jest bohaterem interesującym dla autora bloga. Niemniej na dłuższą metę męczy.

Nie wiem zresztą co mnie męczy: czy przypadkiem nie słaba rozdzielczość w kinie „Praha” i piksele na ekranie. („Chińczyka” udało nam się zobaczyć po dwóch latach, prowadzonych przez A., repertuarowych poszukiwań).

Jest w filmie oczywiście Chińczyk, jest wątek romansowy (nie powala), a komizm przeradza się w kilku momentach w niepotrzebny patos, co wpływa negatywnie na ocenę filmu jako komedii. Po pewnym czasie doszedłem do wniosku, że mnie nie śmieszy, ba, nudzi i jest przewidywalny. Ale przynajmniej się nie zawiodłem, bo nie miałem wobec niego żadnych oczekiwań. Wobec kolejnego filmu, który chcę obejrzeć, mam oczekiwania (uwaga! buduję suspens, który sprawi, że Czytelniczki i Czytelnicy będą wyczekiwać kolejnej recenzji i zastanawiać się na jaki film wybierają się autor i autorowa bloga). Oczekiwania niosą ze sobą ryzyko zawodu.

Słowa klucze: szklane figurki; wycinki prasowe mówiące o absurdalnych sytuacjach (takich jak krowa spadająca z nieba i zabijająca chińską narzeczoną); bułka, z której wyjada się środek; śrubki i gwoździe (Skąd pan wie, że to sto gram gwoździ?)

(2,0/2,0)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s