Kozmo.blox.pl Pictures presents „Bella mia”

 

 

 

Aktorkom zagwarantowano, że nie pójdą na rzeź (z wypowiedzi koproducenta filmu)

Po wyjątkowo męczącym dniu pojawiliśmy się w kinie, w dodatku na czymś nazwanym premierą dystrybucyjną. I faktycznie było wino.

Z samym filmem mam natomiast kłopot. Jak na film familijny, to jednak jest tam kilka scen, które nie pasują do tego typu obrazu. Mimo, że pan koproducent zapewniał, że aktorki mają się dobrze, to jednak na filmie bywa, że tego nie widać (dzieci się rozryczą). Jak na czeski komediodramat, to ogląda się go bardzo dobrze (a A. obawiała się kiczu, gdy szliśmy do kina), ma wszystko to, co temu gatunkowi trzeba (mój ulubiony bohater ciągle wyszukiwał nowych używek), ale jednak to nic nowego. Jak na film przyrodniczy, to za dużo w nim ludzi. Taki western na odwrót.

Osobiście denerwowała mnie powtarzająca się kilkakrotnie scena odjazdu samochodów spod domu. Ludzie podchodzą, wsiadają do samochodów i ruszają, ujęcie jak samochody (głównie terenówki, ale raz się trafiła stara skoda) jadą. Powrót do akcji albo do krajobrazów.

Na film namawiałem A. głównie z powodu urody aktorek (choć atutem miało być też spotkanie z Petrem Formanem, które się jednak nie odbyło) i rzeczywiście jest to spory okaz kina wegetariańskiego niepokoju. Chociaż krowy na ekranie były mleczne i nawet padło pytanie z sali: Kto je doił?, co z kolei przypomniało prowadzoną kiedyś w naszej kuchni dyskusję dotyczącą tego, kiedy krowa daje mleko.

Słowa klucze: grzybki halucynki, Afganistan, ser żółty

(Nie będzie oceny, bo to premiera była, więc teraz idźcie i zobaczcie, a potem sami oceńcie czy warto!)

 

(źródło: filmcenter.cz)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s