Dziennik z Huty

(Bajka)

Kiedy dojeżdżaliśmy zobaczyłem wilczy zad. Nikt mi nie uwierzył. Ale potem G. też zobaczyła i miała nagrane. Nikt tego nagrania nie widział, ale z nagraniami się nie dyskutuje. To musiał być wilk.

(Kredyt)

Dziadek P. kupił sobie folwark pod Sokalem na Ukrainie. Raty kredytu skończył spłacać latem trzydziestego dziewiątego.

(Góra)

Idziemy pod górę. Wspominamy sobie jak wchodziliśmy, schodziliśmy, przechodziliśmy. Taka legenda w tym Beskidzie Niskim. A pamiętasz? I wtedy? Na górze przestajemy wspominać: znowu jest zasięg.

(Skrzyżowanie)

Tutaj jest schronisko, ta szkoła, pamiętasz A.? Tu prawie, w tym zamkniętym barze, dostaliśmy w ryja. Tu była budka telefoniczna, z której dzwoniłem do domu. Bardziej my się zmieniliśmy niż Beskid.

(Sława)

Nigdy bym ich nie podejrzewał, że w kuchni przy ich jajecznicy podsłucham: A gdzie mieszka Stasiuk, może tam się wybierzemy?

(Dym)

Klucz do kościoła jest w depeesie. Nie mogą państwo poczekać, mamy zebranie? Kierowniczka przedziera się przez tytoniowy dym w przedsionku. Skąd państwo są? Przygląda się nam siwy pensjonariusz. Żebyście wiedzieli, że w Sękowej dobrzy ludzie są. Kierowniczka idzie po klucz. – Wszędzie są dobrzy ludzie – uśmiecha się siwy w siwym dymie.

(Pamięć)

Najtrudniejsza do ustalenia jest data. Dużo łatwiej miejsce. Z K. na tym Kamieniu w burzy wypiliśmy całą wodę, zbiegając do Kątów. Ale okazało się, że wtedy odjeżdżałem, dokąd indziej niż mi się wydawało. Z kolei na Piotrusia z Sz. wchodziłem jeszcze przed Komańczą, do której dojechały G. i K., i R., i F., i jeszcze paru innych. Miejsce jest pewniejsze. Miejsce jest.

(Zdanie)

Biorę książkę, ale nie mam czasu czytać. Powtarzam więc i parafrazuję za Pilchem zdanie z Nietzschego. Kiedy patrzysz w otchłań, otchłań też patrzy na ciebie. Bardzo zastanawiający temat do refleksji w dniu zmiany daty.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s