Dziennik (04/07/13)

1.

Na wyspę zajęcy spójrz, gdy samolot w Zaventem kołuje już do pasa startowego. To taki duży zielony trójkąt pomiędzy asfaltem. Możesz nałożyć okulary, żeby widzieć lepiej. (Autor bloga odkrył ją, bo było opóźnienie i z uwagą obserwował wszystkie ceremonie towarzyszące startowaniu, na wszelki wypadek, w przypadku ewentualnej katastrofy).

2.

Samolot się spóźnił. Pociąg do Śródmieścia kończył się na Zachodniej. Trzydzieści minut do sto trzy. Dom pusty, chleb spleśniały. Na duchu podtrzymywała go gazeta. Pary homoseksualne są szczęśliwsze niż tradycyjne małżeństwa – odczytał na ekraniku nokii. Badanie prowadziła profesor Esther Rothblum. Pani profesor, a za nią przejęta gazeta (konkurs dla Czytelników i Czytelniczek: o którą gazetę chodzi?), kontynuowała: Czas trwania małżeństwa czy stałego związku nie jest jednak dobrym wyznacznikiem poczucia szczęścia. Jedno nie zawsze idzie w parze z drugim, to myślowa pułapka.

3.

Poczucie szczęścia też nam zostało odebrane. Zresztą: poczucie? Może jednak życie to coś więcej niż suma przyjemności, liczona w orgazmogodzinach? Może o prawdziwym życiu naucza rabin z Kowna, pisząc o wierności aż do śmierci, wierności wobec milczenia? Może jednak „Miłość” Hanekego a nie „Spring Breakers”?

4.

Wróciłem. Jutro wróci A.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s