Dziennik świąteczny

Dwudziesty pierwszy: jednak nastąpił. Umowa na internet wygasła zupełnie niespodziewanie. Nerwowe stukanie w klawiaturę: nasz mały PRL zaczynamy od niemożności sprawdzenia prognozy pogody.

Dwudziesty drugi: gdybym nie próbował ustawić Jezuska na choince, prawdopodobnie nie wypadłby ze żłóbka. Teraz szukam kropelki, żeby Jezuskowi przykleić główkę.

Dwudziesty trzeci: ten aktor przypomina Cz. Cz. ma raka płuc. Oglądanie z Babcią telewizji, odcinek kolejny.

Dwudziesty czwarty: co robi kot w czasie Ewangelii dzieciństwa? Grzebie w kuwecie. (Eksperymentuję. Ponoć wpisy o kotach zwiększają oglądalność.)

Dwudziesty piąty: kiedy samochód zjeżdża w dolinę koło miejscowości P., znajdujesz się w samym środku Wyżyny. Jeszcze leży śnieg, stawy zamarznięte, jest światło w domu na wzgórzu i ludzie przy stole. Noc cicha, choć dopiero czwarta.

Dwudziesty szósty: lampka zaczęła migotać akurat koło stacji, gdzie najdroższa benzyna. Powiat Garwoliński. Z auta na wołomińskich numerach wysiada gościu, mały, taki krępy. Wysiada i na stację maszeruje. Ja w kolejce za nim, za benzynę płacę. Gościu bierze pięć piw i paczkę prezerwatyw. Mały, krępy, z nadzieją na udany wieczór.

Dwudziesty siódmy: co powiedzieli biskupi? Deliberują nad tym wybitne blogerskie autorytety na pierwszej stronie internetu. Toczy się prawdziwy pojedynek tytanów intelektu z obu stron barykady. Bez względu na to czy mądre, czy niemądre słowa, odpowiedzi wysmakowane. Ba, blogerzy sięgają do źródła, żeby udowodnić, że nie było żadnego Narodzenia albo przynajmniej ustalić, że zamiast wołu i osła, w żłóbku czuwała kochająca się para gejów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s