Odyseja cmentarna 2011. Wypisy i zapisy

Żeby zapalić. Straszna nerwówka, żeby zapalić. Śpieszmy się dojechać: tak szybko wyprzedzają. Znicze dzielimy na z supermarketu i z Ryk albo na olejowe i zwykłe albo na szklane i plastikowe.

Do końca życia będzie się już tłumaczył, że nie napisał go po jej  śmierci i że ona sama odpowiedziała mu swoim wierszem: „Nikogo nie zdążyłam kochać/ choć tak się spieszyłam/ jakbym musiała kochać tylko puste miejsca” (M. Grzebałkowska, Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego, s. 256)

Chryzantemę wystawiamy najwcześniej w przeddzień święta. Chryzantema umieszczona na grobie wcześniej staje się przedmiotem kradzieży. Chryzantemy dzielimy na drobne, pełne i sztuczne albo na cięte i doniczkowe. Można dzielić też według kolorów: najcenniejsze te w kolorze starego złota.

Przechodniu idąc tędy poszlij Twe westchnienie/ Do Boga o dusz Jch wieczne odpuszczenie/ Przechodniu wielbiąc Twurcy ludzkie przeznaczenie/ Do łez ojca matki braci przyłącz swe westchnienie/ Niedługo byłyście rodzicom pociechą/ Bóg was powołał do swej wiecznej chwały/ Radość już znikła pod rodzinną strzechą/ Smutek i żałość nazawsze zostały/ W was to rodzice składali nadzieje/ Co znikły jak fale burzliwe/ Które tylko gdy tylko lekki wiatr zawieje/ Toną tak jak wy dziś nieszczęśliwe (Parczew, nagrobek sióstr Zawadzkich)

Za szybko, żeby się zastanowić, więc tylko zapalić i na następny parking, cmentarz. Każda próba zapisu kończy się spojrzeniem na drogowskazy. (Od refleksji nad śmiercią są teraz filmy nie cmentarze.)

Sprzedam miejsce na cmentarzu w słonecznym, zadbanym miejscu (Krasnystaw, ogłoszenie).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s