Poradnik. Gdy Twój kandydat przegrywa.

Jeśli Twój kandydat przegrał wybory prezydenckie, możesz przyjąć jedną z trzech postaw, praktykowanych już obecnie, chociaż akurat nie w odniesieniu do wyborów prezydenckich.

(1) Możesz uznać, że elekt ze względu na błędy, które głosił, zanim został wybrany na ten urząd, nie może go godnie sprawować.  Jesteś więc sedewakantystą a elekt Bronisław – w Twoim mniemaniu niebędący godnym następcą zmarłego – antyprezydentem.

(2) Możesz uznać, że elekt nie jest prezydentem, jednakże został on ważnie wybrany, co stawia go w sytuacji zdolności do przyjęcia tego urzędu, gdy tylko usunie przeszkody stojące na drodze do jego objęcia, tzn. nawróci się na właściwy typ patriotyzmu. Oznacza to Twój sedeprywacjonizm.

(3) Możesz uznać, że elekt nie może godnie sprawować urzędu (patrz pkt.1), a więc Ty możesz uznać innego prezydenta za właściwego prezydenta (jak wiadomo, właściwym może być tylko brat poprzedniego). Jest to typowy konklawizm.

(Apolityczny autor bloga mniema, że wcześniej, czy później, każda z tych postaw będzie zauważalna w kraju czyli nigdzie.)

(źródło cytatów: pl.wikipedia.org)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s