Wielka Relacja Październikowa: atak nostalgii w barze szybkiej obsługi przy ulicy Rzymowskiego

Siedzieliśmy w barze szybkiej obsługi z błyszczącym „M” na słupie. Usprawiedliwiał nas głód. Podobnie jak wówczas, gdy znad zieleniny udającej sałatkę spoglądaliśmy na strzelistość fasady Sagrada Familia. Tym razem znajdowaliśmy się na Służewcu, bar świecił przyjaznym światłem. Autor bloga rozejrzał się i zaczął wspominać:

Tu jest kościół, do którego poszedłem w mroźny wieczór Trzech Króli oraz w oktawę Bożego Ciała roku zapewne dwa tysiące pierwszego (obok cukiernia, w której przed wielkopostnym postem zakupiłem sporą liczbę słodyczy, włączając w to eklerka polanego czekoladą.)

Tu jest studzienka – z niej miesiąc za miesiącem czerpałem wodę, którą wnosiłem w plastikowych butelkach do mojej kuchni z oknem na pokój, przechodząc przez plac zabaw, a potem wzdłuż szkolnego płotu.

Tu jest poczta – tu czekała na mnie przesyłka od Ciebie, z niej ja wysyłałem polecone listy, odstawszy kilkanaście minut w spoconej kolejce.

Tu jest przystanek – stąd autobus 524 lub 174 zawoził mnie wieczorem do centrum Wa, gdy było jeszcze bardzo bardzo Tamtu.

Tu w tym bloku (ulica Orzycka) zamieszkiwała K., gotując budyń z odrobiną kawy.

Wspominał autor bloga przeżuwając kanapkę z niesmaczną porcją wołowiny i zapijając zimną coca-colą (udając, że to połączenie nie może być przyczyną żadnej niestrawności). Wspomnienia wirowały mu w głowie. Napływali coraz to nowi ludzie, chwile, obrazy. Wszystko mieszało się w jego umyśle omamionym zapachem frytek. Ten tylko się dowie, kto cię stracił. (Nieco już wyrwany z nostalgii, autor bloga zauważył przytomnie, iż celem głównym jego wirtualnej twórczości było nostalgii reprodukowanie. Dlatego też poczuł się usprawiedliwiony. Zarówno ze wspomnień dotyczących jego służewieckiego epizodu życiowego, jak i z wizyty w lokalu o podejrzanej proweniencji.)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s