Kobiety na brzegu schematu

Niedzielny wieczór. Nastawiam radio a tutaj cztery kobiety wyzwolone. Siedzą przed mikrofonem i podważają normy opresyjne.

Podstawową normą opresyjną jest monogamia, relacja ciasna, hermetyczna; struktura, w której jesteśmy trenowane (trenowani?) Dramatyczne jest to, że opresyjna struktura monogamii nie służy naszej przyjemności. Panuje niewygodny paradygmat miłości romantycznej, diady.

Na szczęście cztery panie odkryły już drogę. Są odważne, bo poliamoria jest to próba odważnych ludzi, którzy chcą, by życie obfitowało w przyjemności. Kiedy uwalniają się ze struktur, wspaniałe rzeczy się dzieją. Niektóre zaczęły budować rozszerzoną poliamoryczną rodzinę, nie popadając w monogamiczną pułapkę. Poliamoria daje im totalne uzdrowienie. Odkryły nieskończone.

Jedna z pań nawet dokonała totalnego przekroczenia struktur i schematów. Bardzo zresztą trafnie dobrała słowa: puszczenie się w życie i doświadczanie. Piękne jest to puszczenie się na podbudowie bełkotu pełnego filozoficznych i psychologicznych uzasadnień. (I piękne jest, że używają staropolskich określeń na praktykowany przez siebie sposób życia.)

Brzmiały cztery panie trochę jak na spotkaniu oazy. Ten teatralny szept tajemnicy. Liczy się przyjemność, Przyjemność wielką literą. Złośliwi mogliby stwierdzić, że im się poprzewracało, tam gdzie posła Biedronia przyjemnie boli, ale nie, tu chodzi o coś więcej. Tak kończy się nasza cywilizacja. Panie przekraczają granice. Hulaj dusza. A jeśli jest?

(Cytaty nie są wymysłem autora bloga, ta audycja działa się naprawdę).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s