Herezja

(Sprowadzanie religii ad absurdum, Bóg zamieniany w plemiennego Baala. Mój heretycki umysł wiedziony na pokuszenie obmyśla tekstowy eksperyment: religijną narrację à rebours. Zresztą nie wiem, czy nikomu nie starczyło odwagi, aby ją obmyślić? Pod wpływem „Oddechu śmierci” nasuwa się sama. Czy mamy pewność, że Opatrzność jest po jednej ze stron? Że któraś z partii ma na nią monopol?)

Opatrzność czuwa. To z jej wyroku, aby naród polski uchronić przed nieszczęściem, doszło do katastrofy 10, a nie 7 kwietnia. Zginął prezydent i wybrani jego poplecznicy. Czy nie jest znakiem to, iż największe straty poniósł jeden klub parlamentarny? Krzyż, który objawił się z chmur nad smoleńskim niebem, był znakiem triumfu, nie żałoby. Moc Boża ponownie się ujawniła zasłaniając niebo na czas pogrzebu, jakby powtarzała grzesznikom: patrzcie i rozmyślajcie! Nawróccie się! A myśmy tego znaku nie odczytali.

Zauważmy, moi drodzy, że potop na polskiej ziemi największe straty przyniósł tam, gdzi tradycyjnie głosowano tylko na jednych. Porównajmy mapę poparcia z mapą terenów dotkniętych powodzią. Czy to nie jest jasny znak Gniewu Bożego, co przeciw owym sie rozpalił? Czy nie odczytujemy tego, co Opatrzność mówi?

Wreszcie, trzecia interwencja Opatrzności. Wybrany został gorliwy katolik, ojciec dzieciom, Polak z krwi i kości. Choć wielu bylo przeciwnych, On się spodobał, pomazaniec. Do końca ważył się los wyborów, czy nie odczytujemy w tych 53% znaku bożej Opatrzności?

(Dopiero eksperymentując, zrozumiałem jaki to wstyd i obrzydliwość używać religii dla celów politycznych. Szkoda, że tylko ja.)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s