Dziennik. Opowiastki o schyłku i początku

Z prasy

Będziesz żył dłużej tylko jeśli nie będziesz starał się żyć dłużej (tutaj). Trzeci artykuł w „New Yorkerze” o umieraniu.

Skarpety

Wyobraź sobie, że po kimś zostają tylko skarpety. Zawsze je noszę, kiedy się przeziębię. W środku mają wyszyte inicjały kogoś, kto je nosił. Tyle pozostało. – Nie wiedziałam – mówi A. – Też je czasem nakładam.

Ząbki

Ciocia z Erefenu (po prostu Jo., ale tak brzmi sentymentalniej) kupiła Dziecku szopkę. Wpadli wieczorem, zjedli coś, zostawili prezenty i zaraz wypadli, pędząc autostradą. Dziecko postanowiło szerzej zapoznać się z Bożym Narodzeniem i – pisze A. do Jo. – obgryzło Maryjkę.

Plany

To, co będziemy robić w Sylwestra? – pytam (ibuprom). – Jak to co? Udawać, że się dobrze bawimy – A. (apap) naciąga kołdrę.

Zapasy

Okazało się, że w kerfurze A. była jedyną kobietą. Wszystkie teraz robią koafiury, no a A. dźwiga dwie butelki coli. Pewnie pomyśleli, że jakaś impreza, a to nam się przypomniał głos hydraulika. Teraz ja: jedną butlę wlewam do kuchennego zlewu, a drugą – do wanny.

Jak nie budować autorytetu rodzicielskiego

Około dziesiątej sąsiad z góry wyszedł z dzieckiem na plac zabaw (pośrodku bloków). Kazał dziecku schować się za drabinkami, po czym zapalił papierosa i odpalił od niego lont. Łup, strzeliło, echo poniosło, kolory wylały się ludziom na balkony. Mógłby być zadowolony, ale balkony zaczęły się otwierać i awantura. Łup, ktoś petardą w kierunku sąsiada.

Zmiany

I co widzisz jakąś różnicę? – dopytuję się A. Poranek wygląda identycznie jak w zeszłym roku, niebo tudzież. A. nie odpowiada. Widzę, że zmieniła obrazek w kalendarzu.

(29.12.2016 – 01.01.2017)

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s